fbpx

Czy wiesz jakie masz potrzeby?

Czy jesteś ze swoimi potrzebami w kontakcie?

I czy znajdujesz w sobie siłę i odwagę by pozwolić sobie na to, aby o swoje potrzeby zadbać?

 

Bo czasem, to czego potrzebujemy najbardziej jest…dokładnie tym samym przed czym najbardziej siebie chronimy.

Bardzo możliwe, że po pierwszym przeczytaniu ostatniego zdania pomyślisz sobie, że to jakaś niedorzeczność.

  i być może rozczaruję Cię teraz jeszcze bardziej gdy powiem, że dzieje się to poza naszą świadomością ,  z automatu, który zapisał się w nas w pierwszych latach naszego życia.

 

Z automatu, który włącza się po to by dopilnować tego, żeby dostosować się do okoliczności, by nie podjąć ryzyka, że z tego powodu, że mamy swoje głębokie potrzeby i tęsknoty,  możemy zostać odrzuceni/odrzucone.

Ba! To nie musi chodzić tylko o ryzyko  na zewnątrz – w samych sobie możemy tego doświadczać . Że jest taka część nas, która z obawy przed możliwymi oraz wcześniej   dooświadczonymi i/lub wyuczonymi scenariuszami – podświadomie nie pozwala nam być ze swoimi głębokimi potrzebami w kontakcie.

 

 Jak możesz  stawać się coraz bardziej świadoma siebie i swoich potrzeb/tęsknot?

To praca bardzo wewnętrzna, polegająca na samoświadomości i uważności.

Dziś podzielę się z Tobą jedną z moich ulubionych praktyk tzw. INQUIRY czyli dociekanie, która może Ci w tym pomóc:

  Zatrzymaj się dzisiaj i daj sobie czas i przestrzeń . Znajdź sobie komfortowe miejsce w którym będziesz sam/, weź kilka głębszych oddechów i poczuj siebie. Zapytaj siebie na głos lub zapisz na karte pytanie

 

ZA CZYM TĘSKNISZ?

 

Nie szukaj poprawnych czy prawidłowych odpowiedzi.  Zaufaj temu co do Ciebie przychodzi i pozwól sobie to wyrazić – mówiąc głośno lub zapisując na kartce, nawet jeśli wydaje Ci się, że to nielogiczne lub nie ma sensu. Wszystkie odpowiedzi są dobre bo są TWOJE. Poczuj je całą SOBĄ. Kontynuuj tak długo jak długo przychodza do Ciebie odpowiedzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *